نقشه سایت
لوله های فولادی ERW  :
لوله ها که در حال حاضر یکی از پر مصرف ترین لوله ها در خطوط انتقال آب، نفت و گاز می باشند که با فشارهای مختلف تولید می گردند مقاومت فشاری لوله های فولادی بالا بوده و در قطرهای بالا برای تحمل فشارهای زیاد بکار می روند و همچنین از انعطاف پذیری ، تحمل فشارهای داخلی و خارجی زیاد،سهولت نصب و برش برخوردارند.
لوله های فولادی را با قطر 16 الی 3000 میلیمتر می سازند روش ساخت این لوله ها به دو شیوه زیرمی باشد:
الف) لوله های بدون جوش طولی :
با روش نورد ساخته می شوند که این روش برای اقطار پائین تر از 500 میلیمتر بکار می رود.
ب )  لوله های فولادی با جوش درز طولی :

از طریق تبدیل ورق ویا صفحات فولادی به شکل لوله و جوش دادن لبه های آن به دو روش مقاومت الکتریکی  ERW  و ذوب الکتریکی EFW  ساخته می شوند از این روش تولید برای ساختن لوله های با قطر بالا ( از 300 میلیمتر به بالا) استفاده می شود.
در ایران این لوله ها  از قطر 150 میلیمتر تا 1400 میلیمتر با فشار کاری مختلف تولید می شود. علاوه بر این لوله های فولادی را به روش اسپیرال( حلزونی) تا قطر 2000 میلیمتر و در فشار کاری متفاوت تولید می نمایند.
لوله های فوق فاقد پوشش حفاظتی داخلی و خارجی بوده لذا می بایست در موقع اجراء داخل و خارج لوله ها با مواد عایق و پوشش دهنده از قبیل قیر اندود، اندود سیمان و سایر عایقهای مناسب و یا در بعضی مواقع توسط سیستم کاتدیک حفاظت نمود. اتصال لوله های فولادی عمدتا"بصورت جوشی بوده ولی در صورتیکه جدا نمودن دوباره لوله ها مد نظر باشد می توان آنها را به هم پیچ و مهره نمود.
از مزایای لوله های فولادی می توان به مقاومت زیاد در برابر بارهای خارجی و داخلی، خاصیت انعطاف پذیری، قابلیت برش و اندازه های دلخواه نام برد.
 

معرفی شرکت

شرکت کالوپ تولید کننده لوله های فولادی با هدف سرویس دهی به صنعت آبرسانی کشور در سال 1361 تاسیس شد. پس از 22 سال تامین این بازار با محصولاتی با بهترین کیفیت و بدون هیچگونه شکایت از طرف مشتریان شرکت کالوپ برای ورود به صنعت نفت و گاز ...

محصولات این شرکت :

- لوله های ERW با استاندارد های :ISP , API 5L PSL2 و IGS
- لوله های اسپیرال با استاندارد های : AWWA C200 و ASTM A53
- مقاطع سازه های فولادی با استاندارد های: ASTM A500 و DIN (EN 10219-1)

پروژه ها

تامین 900 کیلومتر لوله 12 اینچ با ضخامت 6.35 میلیمتر طبق استاندارد API 5L grade B برای شرکت ملی گاز ایران تامین 85 کیلومتر لوله به قطر 12 اینچ و ضخامت 6.35 میلیمتر طبق استاندارد API 5L grade X42 برای شرکت گاز خوزستان ...