نقشه سایت
تاریخچه فعالیت شرکت کالوپ
كارخانجات لوله سازی کالوپ در سال 1361 با هدف توليد لوله هاي فولادي آب ، نفت و گاز به روش درز جوش مستقيم (ERW) در اقطار 6-8-10-12-14 اينچ و ضخامت 4 تا 10 ميليمتر در زميني به مساحت 32000 متر مربع و زير بنايي در حدود 23000 متر مربع با همکاري شرکت معظم KUSAKABE ژاپن در شهر صنعتي کاوه واقع در شهرستان ساوه تاسيس گرديد.
توليدات اين کارخانجات در ابتدا در زمينه صنايع آبرساني بخدمت گرفته شد که در اين راستا درصدي از توليدات اين شرکت به کشورهاي اروپايي نظير آلمان و اتريش نیز صادر گرديد. اما با افزايش تقاضاي صنايع نفت و گاز کشور به  لوله ها با استاندارد API ، اين شرکت پس از مشاوره با کارشناسان داخلي و خارجي ذیربط ، طرح توسعه کارخانجات خود را به منظور افزايش کيفي و کمي توليدات آن جهت تامین  نيازهاي صنايع نفت و گاز کشور به مرحله اجرا گذاشت كه در آن از تكنولوژي مدرن روز در زمينه فرآيندهاي آماده سازي ورق، جوش،بازپخت جوش و نيز فرآيندهاي مختلف تست از جمله هيدروتست، تست آلتراسونيک و سایر تستهای فیزیکی و شیمیایی و کنترل اين فرآيند و فرآيندهاي ذیربط  و نيز آزمايشگاه کاملا" مجهز استفاده نمود، بطوريکه تمامي دستگاهها و تجهيزات طرح توسعه  بصورت کامل از شرکت هاي معتبر دنيا خريداري و نصب گرديد .  درحال حاضر اين شرکت توانمندي توليد لوله هاي فولادي را تا گريد X70 و به ضخامت4  الی 10 ميلي متر و  با ظرفیت 240،000 تن در سال را دارا می باشد.
بطوريكه با بکارگیری نيروهاي متخصص و مشاوران کارآزموده خود را ملزم به انجام کنترلهای لازم جهت تضمين کيفيت تولید ، اجراء و پیگیری مستمر اهداف خط مشی تعریف شده در ان است.
مشتري مداري و رضايتمندي مشتري مهمترين هدف کارخانجات کالوپ مي باشد. در اين راستا و در جهت اعتلا و بهبود کيفيت توليد لوله هاي نفت و گاز مطابق استانداردهاي بين المللي شرکت کالوپ طرح ريزي دقيق و منسجمي را پايه گذاري نموده است. اين بنيانها شامل موارد ذيل مي باشند:
الف ) استقرار سيستم مديريت کيفيت و بهبود مستمر براساس آن
ب ) پيش بيني، تهيه و تدارک زيرساخت هاي مورد نياز و آينده نگري در زمينه افزايش کيفيت و ظرفيت توليد
ج ) کنترل کيفي مواد و محصول
چ ) طرح ريزي كنترل پروسه توليد
د ) روند توليد منسجم و پيوسته
و ) انبار با وسعت مناسب براي انبارش مواد اوليه (كلاف) و محصول (لوله)
ن ) کاليبراسيون تجهيزات پايش و اندازه گيري
ه ) آزمايشگاه کنترل کيفي
باتوجه به زيرساختهاي پايه گذاري شده در كارخانجات كالوپ، شرايطي مهيا گرديده است كه به سازمان امكان اعمال سيستم عمليات توليد و كنترل كيفي را مي دهد كه بموجب آن توليد محصول منطبق با استانداردها و رضايتمندي مشتري تضمين مي گردد.
بنابراين در راستاي نيل به اهداف فوق و باتوجه به زمينه هاي فرآهم آمده، در كارخانجات لوله سازی كالوپ فرآيند توليد و كنترل كيفي مواد و محصول و بطور کلی امکانات کارخانه در هشت  بخش عمده ذيل تقسيم بندي مي گردند:

  • عملیات و فرآيندهاي توليد .
  • كنترل پروسه توليد .
  • كنترل كيفي مواد و محصول .
  • انبارش كلاف و لوله .
  • آزمایشگاه .
  • واحد کالیبراسیون .
  • تجهیزات و امکانات  خط تولید .
  • ایستگاههای کنترل کیفیت.
 
 


معرفی شرکت

شرکت کالوپ تولید کننده لوله های فولادی با هدف سرویس دهی به صنعت آبرسانی کشور در سال 1361 تاسیس شد. پس از 22 سال تامین این بازار با محصولاتی با بهترین کیفیت و بدون هیچگونه شکایت از طرف مشتریان شرکت کالوپ برای ورود به صنعت نفت و گاز ...

محصولات این شرکت :

- لوله های ERW با استاندارد های :ISP , API 5L PSL2 و IGS
- لوله های اسپیرال با استاندارد های : AWWA C200 و ASTM A53
- مقاطع سازه های فولادی با استاندارد های: ASTM A500 و DIN (EN 10219-1)

پروژه ها

تامین 900 کیلومتر لوله 12 اینچ با ضخامت 6.35 میلیمتر طبق استاندارد API 5L grade B برای شرکت ملی گاز ایران تامین 85 کیلومتر لوله به قطر 12 اینچ و ضخامت 6.35 میلیمتر طبق استاندارد API 5L grade X42 برای شرکت گاز خوزستان ...